KONST / Litografier / Litografi 11187150
*
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 18:22:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 20:54:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:51
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/6 20:54:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:51



