KONST / Litografier / Litografi 11187150
*
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 18:22:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 20:54:44
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
nr 1118 7150
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Litografi, Bertil Norén (1889-1934), 27/50, motivet: 34x27, dam
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 20:54:44 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén dam damporträtt grafik kvinna litografi litografier porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09